افزونه وردپرس

یکی از جذاب ترین امکانات وردپرس، پلاگین هایی است که امکان تغییر، سفارشی سازی و ارتقا سایت را بدون دانستن زبان برنامه نویسی و کدنویسی برایتان ایجاد می کنند. به این صورت نیازی به صرف زمان طولانی برای تغییرات دلخواهتان ندارید. همچنین هزینه مالی سنگینی را متحمل نخواهید شد. ضمن اینکه در هر زمان بخواهید می توانید افزونه های وردپرس را از سایت غیرفعال یا حذف کنید.

افزونه وردپرس برای افزودن امکانات بیشتر به سایت های وردپرس استفاده میشوند و کاربران می توانند بسته به نیاز خود از این افزونه ها درسایت خود استفاده کنند.

مثلا فرض کنید صاحب یک سایت وردپرس هستید. مجموعه تحت مدیریت شما قصد برگزاری سیمناری تخصصی دارد و می خواهید تمامی مراحل ثبت نام کاربران از طریق سایت خودتان صورت گیرد. یکی از گزینه های مدیریت هم این است که افراد بتوانند صندلی ای که مدنظرشان هست را خودشان رزرو و انتخاب کنند. خب در اینجا بجای صرف هزینه هنگفت برای کدنویسی و اضافه کردن امکانات به سایت، براحتی می توانید از پلاگین هایی مثل Book A Seat ، Woocommerce Bookings یا Tickera استفاده کنید. به همین راحتی با خرید افزونه های وردپرس در وقت و هزینه خودتان هم صرفه جویی خواهید کرد. حالا که با یک مثال کارکرد پلاگین های وردپرس را روشن کردیم، بیایید ببینیم واقعا افزونه ورد پرس چیست.

افزونه وردپرس چیست؟

پلاگین های وردپرس برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند توابع نوشته شده در زبان برنامه نویسی PHP است که یک مجموعه خاص از ویژگی ها یا خدمات را به سایت وردپرسی اضافه می کند. پس می توانید کارایی بیشتر و امکانات اضافه تری به وب سایت ها و قالب وردپرس خود اضافه کنید. در مخزن اصلی وردپرس هزاران پلاگین رایگان وجود دارد. همچنین پلاگین های WordPress پریمیوم و یا پولی نیز عرضه می شود. اما انتخاب کدام یک بهتر است؟

خرید افزونه یا دانلود افزونه رایگان وردپرس ؟

چند دلیل ساده برای برتری خرید پلاگین نسبت به دانلود افزونه رایگان وردپرس وجود دارد.

از پشتیبانی تمام وقت برخوردارند. (به طور معمول هنگام دانلود افزونه ها به صورت رایگان انتظار برای پشتیبانی وجود ندارد. اما توسعه دهندگان می توانند از طریق صفحه پشتیبانی از افزونه ها پشتیبانی کنند اما به هیچ وجه اجباری برای این کار وجود ندارد).
توسعه نرم افزار برای مقاومت در آسیب های امنیتی
سازگاری پلاگین ها با آخرین نسخه از وردپرس و همچنین با سایر تم ها و پلاگین ها
آپدیت های بعدی کاملا رایگان (افزونه ها در دایرکتوری پلاگین وردپرس میتوانند آپدیت های رایگان دریافت کنند. اما مانند پشتیبانی هیچ الزامی  برای ارائه به روزرسانی های مداوم وجود ندارد).
آموزش های قوی و مستندات گسترده دارند. به طوریکه بدون کمک پشتیبان هم براحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.
ویژگی های پیشرفته تر و امکانات گسترده تر نسبت به نسخه های رایگان

حالا که با دلایل خرید پلاگین وردپرس آشنا شدید، مسائل دیگری مثل افزونه های فارسی وردپرس و نکاتی پیرامون خرید آنها را بررسی خواهیم کرد.

خرید افزونه وردپرس | افزونه وردپرس رایگان | دانلود افزونه وردپرس | بهترین افزونه های وردپرس | دانلود افزونه وردپرس فارسی | آموزش افزونه های فارسی